C1206C332J4REC7210
Mfr.Part #
C1206C332J4REC7210
Description
CAP CER 1206 3.3NF 16V X7R 5%
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
ESD Protection
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Comm X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
KEMET C1206C332J4REC7210
ESD SMD Comm X7R 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)