C1206C332J1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C332J1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 3.3NF 100V ULTRA ST
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Applications :
Automotive
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Height :
880μm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
3300pF
KEMET C1206C332J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 3300pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)