C1206C331M5HAC7800
Mfr.Part #
C1206C331M5HAC7800
Description
CAP CER 330PF 50V X8R 1206
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1206C331M5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 330pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)