C1206C331M4HAC7800
Mfr.Part #
C1206C331M4HAC7800
Description
CAP CER 330PF 16V X8R 1206
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, High Temperature
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206C331M4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 330pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)