C1206C330F1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C330F1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 33PF 100V ULTRA STA
Tolerance :
±1%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
880μm
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, High Temperature
KEMET C1206C330F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 33pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)