C1206C302G3HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C302G3HACAUTO
Description
CAP CER 1206 3NF 25V ULTRA STABL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
3000pF
Height :
880μm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
X8R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
KEMET C1206C302G3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 3000pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)