C1206C272M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C272M5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 2.7NF 50V ULTRA STA
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
880μm
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1206C272M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 2700pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)