C1206C272JBGAC7800
Mfr.Part #
C1206C272JBGAC7800
Description
CAP CER 2700PF 630V C0G/NP0 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
SMD Comm C0G HV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
630V
Feature :
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
KEMET C1206C272JBGAC7800
SMD Comm C0G HV 2700pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)