C1206C225M3RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C225M3RECAUTO
Description
CAP CER 1206 2.2UF 25V X7R 20%
Capacitance :
2.2μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C1206C225M3RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 2.2μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)