C1206C224K3RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C224K3RECAUTO
Description
CAP CER 1206 220NF 25V X7R 10%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.22µF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±10%
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1206C224K3RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.22μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)