C1206C224K1REC7210
Mfr.Part #
C1206C224K1REC7210
Description
CAP CER 1206 220NF 100V X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
100V
Applications :
ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C1206C224K1REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.22μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)