C1206C223M3GECAUTO
Mfr.Part #
C1206C223M3GECAUTO
Description
CAP CER 1206 22NF 25V C0G 20%
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.022µF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Low ESL
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
ESD SMD Auto C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
KEMET C1206C223M3GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)