C1206C223M2REC7210
Mfr.Part #
C1206C223M2REC7210
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 22NF 200V X7R 20%
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C1206C223M2REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)