C1206C223KAGEC7210
Mfr.Part #
C1206C223KAGEC7210
Description
CAP CER 1206 22NF 250V C0G 10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
ESD Protection
Tolerance :
±10%
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL
Series :
ESD SMD Comm C0G
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C223KAGEC7210
ESD SMD Comm C0G 0.022μF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)