C1206C223G1GEC7210
Mfr.Part #
C1206C223G1GEC7210
Description
CAP CER 1206 22NF 100V C0G 2%
Series :
ESD SMD Comm C0G
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C223G1GEC7210
ESD SMD Comm C0G 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)