C1206C222MMRECAUTO
Mfr.Part #
C1206C222MMRECAUTO
Description
CAP CER 1206 2.2NF 63V X7R 20%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto X7R
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1206C222MMRECAUTO
ESD SMD Auto X7R 2200pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)