C1206C222M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C222M5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 2.2NF 50V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
Automotive
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
2200pF
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Height :
880μm
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206C222M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 2200pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)