C1206C222M1RECAUTO7210
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206C222M1RECAUTO7210
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 2.2NF 100V X7R
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206C222M1RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)