C1206C222K4RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206C222K4RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 2.2NF 16V X7R 10%
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
2200pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206C222K4RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 2200pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)