C1206C222K4RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C222K4RECAUTO
Description
CAP CER 1206 2.2NF 16V X7R 10%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
16V
Series :
ESD SMD Auto X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1206C222K4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 2200pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)