C1206C222J2RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C222J2RECAUTO
Description
CAP CER 1206 2.2NF 200V X7R 5%
Capacitance :
2200pF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
KEMET C1206C222J2RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)