C1206C222GMGEC7800
Mfr.Part #
C1206C222GMGEC7800
Description
CAP CER 1206 2.2NF 63V C0G 2%
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Voltage - Rated :
63V
Applications :
ESD Protection
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Low ESL
Capacitance :
2200pF
KEMET C1206C222GMGEC7800
ESD SMD Comm C0G 2200pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)