C1206C222G2GEC7210
Mfr.Part #
C1206C222G2GEC7210
Description
CAP CER 1206 2.2NF 200V C0G 2%
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Capacitance :
2200pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm C0G
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±2%
KEMET C1206C222G2GEC7210
ESD SMD Comm C0G 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)