C1206C222G1GEC7800
Mfr.Part #
C1206C222G1GEC7800
Description
CAP CER 1206 2.2NF 100V C0G 2%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Capacitance :
2200pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Applications :
ESD Protection
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C222G1GEC7800
ESD SMD Comm C0G 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)