C1206C202M3HAC7800
Mfr.Part #
C1206C202M3HAC7800
Description
CAP CER 2000PF 25V X8R 1206
Capacitance :
2000pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Low ESL, High Temperature
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C202M3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 2000pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)