C1206C201M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C201M8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 200PF 10V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Height :
880μm
Capacitance :
200pF
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
10V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X8R
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL, High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206C201M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 200pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)