C1206C201K8HAC7800
Mfr.Part #
C1206C201K8HAC7800
Description
CAP CER 200PF 10V X8R 1206
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
10V
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1206C201K8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 200pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)