C1206C200K5GAC7800
Mfr.Part #
C1206C200K5GAC7800
Description
CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 1206
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
780μm
Radiation Hardening :
No
Dielectric Material :
Ceramic
Depth :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Published :
Mount :
Surface Mount
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric :
C0G
Tolerance :
10%
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
20pF
Package / Case :
KEMET C1206C200K5GAC7800
20pF Ceramic Capacitor 10% 1206