C1206C184K1RAL7800
Mfr.Part #
C1206C184K1RAL7800
Description
CAP CER 0.18UF 100V X7R 1206
Ceramic
Published :
Capacitance :
180nF
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric :
X7R
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
KEMET C1206C184K1RAL7800
180nF Ceramic Capacitor 1206
C1206C184K1RAL7800 Overview
This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
C1206C184K1RAL7800 Features
with the voltage - Rated DC of 100V