C1206C182M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C182M8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 1.8NF 10V ULTRA STA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
1800pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
Automotive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
880μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
10V
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206C182M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1800pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)