C1206C182M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C182M1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 1.8NF 100V ULTRA ST
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
880μm
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1206C182M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1800pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)