C1206C180K1GAC7800
Mfr.Part #
C1206C180K1GAC7800
Description
CAP CER 18PF 100V NP0 1206
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Height :
780μm
Dielectric :
C0G
Length :
3.2mm
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
18pF
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
KEMET C1206C180K1GAC7800
18pF Ceramic Capacitor 10% 1206