C1206C160F8HAC7800
Mfr.Part #
C1206C160F8HAC7800
Description
CAP CER 16PF 10V X8R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
16pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
10V
KEMET C1206C160F8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 16pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)