C1206C155K5REC7800
Mfr.Part #
C1206C155K5REC7800
Description
CAP CER 1206 1.5UF 50V X7R 10%
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1.5μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm X7R
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
KEMET C1206C155K5REC7800
ESD SMD Comm X7R 1.5μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)