C1206C155K3REC7210
Mfr.Part #
C1206C155K3REC7210
Description
CAP CER 1206 1.5UF 25V X7R 10%
Applications :
ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Comm X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1.5μF
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1206C155K3REC7210
ESD SMD Comm X7R 1.5μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)