C1206C154M4REC7210
Mfr.Part #
C1206C154M4REC7210
Description
CAP CER 1206 150NF 16V X7R 20%
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.069 1.75mm
Applications :
ESD Protection
Capacitance :
0.15μF
Series :
ESD SMD Comm X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
KEMET C1206C154M4REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.15μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)