C1206C154K5RAC7800
Mfr.Part #
C1206C154K5RAC7800
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
150nF
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±10%