C1206C154JMREC7800
Mfr.Part #
C1206C154JMREC7800
Description
CAP CER 1206 150NF 63V X7R 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.069 1.75mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.15μF
Tolerance :
±5%
KEMET C1206C154JMREC7800
ESD SMD Comm X7R 0.15μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)