C1206C154J2REC7210
Mfr.Part #
C1206C154J2REC7210
Description
CAP CER 1206 150NF 200V X7R 5%
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
200V
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.15μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.069 1.75mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206C154J2REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.15μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)