C1206C153M5RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206C153M5RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 15NF 50V X7R 20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.015µF
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Automotive, ESD Protection
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1206C153M5RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)