C1206C153M5GECAUTO
Mfr.Part #
C1206C153M5GECAUTO
Description
CAP CER 1206 15NF 50V C0G 20%
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.015µF
Series :
ESD SMD Auto C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Automotive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±20%
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206C153M5GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)