C1206C153M3REC7210
Mfr.Part #
C1206C153M3REC7210
Description
CAP CER 1206 15NF 25V X7R 20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
ESD Protection
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1206C153M3REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)