C1206C153M3GEC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206C153M3GEC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 15NF 25V C0G 20%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Applications :
ESD Protection
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.015µF
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C1206C153M3GEC7800
ESD SMD Comm C0G 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)