C1206C153KARECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206C153KARECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 15NF 250V X7R 10%
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
1 (Unlimited)
KEMET C1206C153KARECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.015μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)