C1206C153J1GEC7800
Mfr.Part #
C1206C153J1GEC7800
Description
CAP CER 1206 15NF 100V C0G 5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
KEMET C1206C153J1GEC7800
ESD SMD Comm C0G 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)