C1206C152MMGECAUTO
Mfr.Part #
C1206C152MMGECAUTO
Description
CAP CER 1206 1.5NF 63V C0G 20%
Feature :
Low ESL
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Series :
ESD SMD Auto C0G
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C1206C152MMGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 1500pF 63V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)