C1206C152JAREC7210
Mfr.Part #
C1206C152JAREC7210
Description
CAP CER 1206 1.5NF 250V X7R 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C152JAREC7210
ESD SMD Comm X7R 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)