C1206C152GAGEC7210
Mfr.Part #
C1206C152GAGEC7210
Description
CAP CER 1206 1.5NF 250V C0G 2%
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Capacitance :
1500pF
Applications :
ESD Protection
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1206C152GAGEC7210
ESD SMD Comm C0G 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)