C1206C151M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C151M8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 150PF 10V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, High Temperature
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated DC :
10V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206C151M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 150pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)