C1206C151J8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C151J8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 150PF 10V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Voltage - Rated DC :
10V
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
150pF
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
KEMET C1206C151J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 150pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)